Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2017-11-22 16:52:32
Autor zdjęcia/źródło: zdj. Familie
Z ogromnym zadowoleniem obserwujemy, jak z każdym miesiącem, z każdymi warsztatami, wzrasta zainteresowanie ojców tematem rodzicielstwa. Na ostatnich warsztatach panów towarzyszących swoim partnerkom przybyło całkiem sporo. Widać, że przyszli rodzice chcą się edukować i wiedzieć jak najwięcej o tym, co ich czeka nie tylko podczas ciąży i porodu, ale także (a może przede wszystkim), gdy ich maleństwo pojawi się już na świecie. Jak zwykle podczas warsztatów poruszaliśmy kwestie związane ze zdrowiem podczas ciąży, prawom przysługującym mamom w tym okresie, lecz również po porodzie. O czym jeszcze przyszli rodzice mieli okazję dowiedzieć się ostatniej soboty?
Nie można odmówić Pani Agnieszce Maciąg ogromnego doświadczenia jako mamy. Można wprawdzie powiedzieć, że pisarka i blogerka ma jedynie dwoje dzieci i nie jest bardziej zorientowana w temacie macierzyństwa od innych mam, lecz to, co wyróżnia Panią Agnieszkę, to doświadczenie rodzicielstwa pochodzące z niemal różnych epok. Między dziećmi Pani Agnieszki Maciąg jest dwadzieścia lat różnicy. Osobiste przeżycia skłoniły Panią Agnieszkę do zmiany sposobu życia i zainteresowania homeopatią, za pomocą której leczy siebie i swoją rodzinę.
No właśnie, czym właściwie jest homeopatia? O metodach stosowania homeopatii i leczenia homeopatią opowiedziała Pani doktor Joanna Gzik z Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej. Leczenie homeopatią polega na wyborze odpowiednich leków dobranych do konkretnego człowieka, więc w przypadku różnych osób przebieg leczenia może wyglądać zupełnie inaczej. Wiedzieliście, że leki homeopatyczne podaje się już noworodkom, a kobiety w ciąży dzięki odpowiednio dobranym lekom mogą ulżyć sobie w bólu porodowym, a także powrócić do formy po porodzie?
Choć mamy znają swoje prawa i wiedzą wiele na temat opieki okołoporodowej, jednak za każdym razem przekonujemy się, że wizyta położnej podczas warsztatów jest strzałem w dziesiątkę. Pani położna Jolanta Marat-Ignaczak z Pregnabit o prawach przysługujących mamom podczas ciąży, w trakcie porodu i w połogu mogłaby mówić godzinami, a uczestnicy warsztatów chętnie by przez wiele godzin słuchali, lecz czas był ograniczony. Dlatego Pani Jolanta jeszcze długo rozmawiała z przyszłymi mamami podczas rozmów kuluarowych wyjaśniając najbardziej poruszające kwestie.
Z tego powodu warto zaufać profesjonalistom i zlecać wykonanie takich sesji fotografom. Na czym polega specyfika pracy podczas zdjęć z noworodkiem, kiedy takie sesje najlepiej wykonywać i dlaczego noworodki są wdzięcznym obiektem dla fotografa - zdradziła nam Pani Agnieszka Różycka-Światek fotograf ze studia Bluebutterfly. Pokazywane podczas prezentacji Pani fotograf zdjęcia kobiet w ciąży i przecudnych maluszków nie zostawiły uczestników warsztatów obojętnymi - co chwilę na sali dawały się słyszeć zachwycone westchnienia mam i tatusiów.
Wszystko jest wykonalne, trzeba tylko wiedzieć, jak do tego podejść. Sen maluszka przebiega nieco inaczej niż u dorosłego, dlatego dla zapewnienia spokojnego i wartościowego wypoczynku sobie oraz dziecku trzeba nieco zgłębić wiedzę na temat snu. Pomóc w tym może Pani Monika Huntjens, która jest certyfikowaną konsultantką ds. snu dziecka. Pani Monika doradza rodzicom, jak najlepiej urządzić maluszkowi miejsce do spania aby było komfortowe oraz podpowiada, jak spać z dzieckiem żeby zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo.
Na to pytanie poszukują odpowiedzi przyszli rodzice, którzy zastanawiają się nad bankowaniem. Zadaniem Pani Agnieszki Zadrożnej z Polskiego Banku Komórek Macierzystych było wyjaśnić, czym jest bankowanie krwi pępowinowej i do czego ta krew może się w przyszłości przydać. Najbardziej zaskakujące jest to, że krew pępowinowa pobrana od jednej osoby może uratować życie komuś bliskiemu dawcy. Dowodem tego jest wzruszający film prezentowany podczas warsztatów, na którym chłopiec opowiada historię własnego wyleczenia dzięki krwi pępowinowej brata.
Nasze warsztaty nie byłyby pełne bez kilku konkursów, dzięki którym mogliśmy obdarować Was atrakcyjnymi prezentami, które zapewnili nasi Partnerzy: allerco®, Pilomax, PBKM, Pregnabit i ATB Meble.
Jak to się dzieje, że torby upominkowe od Familie są coraz bardziej wypchane? To zasługa naszych Partnerów, bez których nie moglibyśmy Was tak obdarować. Dziękujemy Partnerom: Sylveco, allerco®, Domowa Apteczka, Polskie Towarzystwo Homeopatii Klinicznej, Pilomax, ATB Meble, Salus, Loyon i Medicover
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.